A Kopjafánál tartott megemlékezésen dr. Tóth Eszter Zsófia történész, a Magyar Országos Levéltár főlevéltárosa, az Eötvös Loránd Tudományegyetem oktatója beszédében kiemelte Sefcsik István szerepét a helyi eseményekben. Mint mondta, Sefcsik Istvánt a rendszerváltást követően rehabilitálták, a forradalom alatti tevékenységét elismerték, Pro Urbe Díjat is kapott, de rengetegen vannak még az országban, akikről semmilyen formában nem emlékeznek meg.
Beszédét követően nagyon sokan helyeztek koszorút, virágot a forradalmi események hőseinek, áldozatainak emléket állító Kopjafára.
Az ünnepség a Barátság Kulturális Központ színháztermében folytatódott, ahol Vezér Mihály polgármester tartott ünnepi beszédet. Ismertette a forradalom eszmeiségét, az azt követő megtorlásokat. Örömét fejezte ki, hogy Százhalombattán ez az ünnep szinte a kezdetektől valóban mindenkié, nem a megosztottságot, hanem az összetartást, összefogást szimbolizálja. Ugyanakkor történelmi bűnnek tartja, hogy még ma is vannak olyan települések az országban, ahol az ’56-os forradalomról nem együtt, hanem politikai hovatartozás szerint külön-külön emlékeznek meg.
Beszédét követően sor került a Pro Urbe Díj átadására, amelyet ezúttal Kiss József, a Polgármesteri Hivatal nyugalmazott irodavezetője kapta, aki elhivatott, odaadó szakemberként majd negyven évig tevékenykedett a városért.
A róla készült kisfilm megtekintése és a díj átvétele után megköszönte az elismerést a képviselő-testületnek. Mint elmondta, az ő élete sem kivétel, mert ő is azért jött 1970-ben Százhalombattára, hogy munkája és otthona legyen. Nagyon szerencsésnek tartja magát, amiért aktív részese lehetett a város építésének, fejlesztésének majd fenntartásának. Örül, hogy a város közössége befogadta, „mert jó battainak lenni, jó ehhez a közösséghez tartozni.”
Az ünnepi műsor az „Október üzen a mának” című dramatizált előadás bemutatásával folytatódott, majd a Galériában tartott fogadással zárult.